Ingersoll Middle School has announced 4th quarter and final Honor Roll.

Quarter 4 Honor Roll

Fifth Grade 

4.0: Mia J. Bowers, Alyssa D. Corsaw, Brooklyn C. Dennis, Natalie G. Downing, Miles R. Hoops, Ella R. Hootman, Abigail J. McCartney, Ella G. Renick, Brent M. Skiles, Morgan M. Wagner, Allison M. Wheeler.

3.5-3.999: Paige Anderson, Zachary D. Bailey-Spencer, Connor M. Ball, Gabriel M. Barker, Gauge T. Barker, Noah G. Bates, Avery N. Bender, Keegan N. Blakesley, Brody M. Braden, Joshua Buczko, Noah J. Buhl, Maggie J. Bump, Dalanie N. Cain, Jasmine D. Clore, Saige G. Cox, Ella K. Demler, Savanna F. Eddy, Louis W. Fournier, Danica E. Geeseman, Logan J. Graham, Alaiyla J. Grant, Kaylee M. Grebner, Drake J. Haffner, Alizabeth Hankins, Amelia G. Hardy, Duncan B. Harn, Ian J. Hart, Chloe Heath, Loren E. Hicok, Jack Jochums, Ezabella J. Johnson, Alyssa B. Jones, Payten E. Kent, Jake A. Kuzniar, Tru M. Larson, Sydney R. Markello, Jadyn E. Martin, Kambell M. McDermet, Kymber L. McGill, Olivia L. McLouth, Clarissa P. Miller, Madison Miller, Geneva Mitchell, Reese C. Murphy, Logan D. Nichols, Gavin J. Noe, Nila N. Noe, Isaac G. Olson, Amilia L. Oswald, Phoenix D. Peters, Demitri G. Picco, Avery J. Pigg, Aubrianna M. Putman, Olivia M. Randall, Sabrina B. Rawson, Corey L. Richardson, Armani M. Rogers, Laynah M. Rude, Sydney E. Sager, Karsen N. Scheerer, Garrett S. Sego, Brynn E. Shissler, Kayden S. Smith, Kaylynn M. Smith, Kinnley G. Smith, Grayson A. Snider, Derek C. Spiva, Natalie C. Stufflebeam, Keeleigh A. Timmons, Avery A. Torrison, Carroll S. Urben, Keighley A. Watson, Dane M. Watts, Lane C. Wheelwright, Addysen M. Williams, Lucas J. Williams, Deontae T. Wilson, Ethan A. Wilson, Adam D. Woods, Lillian M. Wubben.

3.0-3.499: William J. Baker, Delaney K. Bartlett, Nicolas A. Bordwine, Katelyn L. Calhoun, Tori L. Calvin, Nathaniel W. Chears, Aaliyah E. Danz, Kole A. Dodd, Caden A. Earnst, Cody R. Evans, Lola R. Ford, Jameson P. Frame, Ethan H. Green, Ashley N. Griffith, Alivia M. Harlos, Karli R. Hough, Jeremy D. Mahr Jr, Hayden A. Martin, MaKenna R. McGinnis, Marlee Miller, Jenaya R. Moore, Ian J. Oaks, Kelsi A. Peak, Sophia R. Pearson-Coile, Jacob W. Pierce, Jordan K. Porter, Melea J. Price, Kylee N. Rauch, Isabell R. Romero, Ryan Rosich, Lilyana R. Smith, Natalie J. Smith, Maverick A. Starcevich.

Sixth Grade

4.0:  April M. Baker, Gracie Chisum, Hannah C. Crum, Veda A. Fuller, Jena E. Goforth, Emma S. Hamm, Lillian S. Kinne, Ian D. Kosier, Rachel L. Parry, Heaven-Leigh M. Scalf, Natalie C. Spiva, Tyler N. Tucker, Emma J. VanMiddlesworth, Ava J. Wenger, Austin L. Wright, Kyla R. Zedric.

3.5-3.999: Haylee K. Anderson, Ava M. Barrera, Spencer W. Bartlett, Wyatt R. Calvert, Brayden H. Coker, Lucas A. Davis, Dominic I. DeLong, Roe J. Denny, Skyler L. Drowns, Jace W. Emery, Andrew J. Eustice, Katelynn J. Franklin, Natalya R. Freifeld, Ella M. Goforth, Seth A. Hallor, Thaiyla J. Harris, Ethan R. Harrison, Maddox D. Helfrich, Jenna K. Hensley, Cortny Hudson, Jovie R. Hutton, Kelsey L. Kaufman, Grant S. Kessler, Benjamin L. Krock, Olivia K. Krohn, Zachary R. Lingenfelter, Madison N. Long, Meadow C. Lowder, Christian J. Lowe, Brady A. Mayall, Samuel B. Parry, Carter T. Parsons, Ella C. Pigg, Carleigh R. Putman, Kiera E. Raker, Baylee M. Reed, Drew A. Reeder, Laken H. Shockency, Chase P. Slater, Emily R. Stambaugh, Abigail E. Stevens, Rebecca A. Strode, Grace J. Wages, Emmie B. Waller, Jack R. Wheelwright, Korbin M. Woerly, Emma B. Wuebbling.

3.0-3.499: Bailey J. Abbott, Memphis O. Adkison-Berry, Ayden S. Anderson, Jackson H. Bond, Alissa J. Brancecum, Jaydeah M. Culp, Jakelynn M. Ellis, Garrett E. Fawcett, Hailey A. Ford, Myles P. Frame, Hunter E. Grubb, Ean A. Hale, Nelson C. Hand, Carter M. Hart, Brooke Hendricks, Piper R. Hillman, Dakota W. Hunter-Cruse, Laci J. Johnson, Colin R. Lockwood, Alexandria L. Mahr, Julia R. Matusik, Emily M. McGinnis, Braden A. Munson, Daniel E. Murphy, Danelle L. Nelson, Harmony A. Nidiffer, Makynna A. Plunk, Daphney E. Polz, Rylee D. Reed, Ana M. Simpson, Carter A. Smith, Faith M. Stamm, Taylor N. Steck, Meghan K. Swise, Ashton S. Williams, Garrick D. Wright, Ryan M. Yerbic.

Seventh Grade 

4.0: Ethan L. Blaine, Kylie K. Fahnestock, Isabelle K. Hardy, Josie G. Harn, Alivia J. Hootman, Karryl Lei U. Leander, Maya J. Phillips, Kelsie S. Reneau, Roxann R. Richardson, Laura E. Severt, Sarah A. Wheeler, Karlee E. Zumstein.

3.5-3.999: Logan D. Anderson, Cale M. Barnhart, Emma M. Barrera, Isabella M. Bentzinger, Liam R. Blaine, Cy C. Carrithers, Deacan M. Clardy, Logan J. Clardy, Braden L. Colbert, Anna E. Courtney, Jenna E. Dean, Hailey N. DeLong, Jailynn A. Dickerson, Shea A. Dudek, Eli B. Eberle, Tatum S. Featherly, Samuel J. Fournier, Elisabeth A. Freeman, Lillian G. Gilles, Maggie L. Grebner, Riley M. Hinderhan, Trenton K. Hobby, Katherine Jett, Jayda L. Jones, Lauren N. Keets, Brooklyn L. Kimbrough, Kerigan A. Knowles, Payton M. Leeds, Dalton R. Leezer, Alexandrah F. Lingenfelter, Shaylynn M. Locke, Dominic M. Lomeli, Ryleigh M. Moser, Rylee M. Murphy, Cooper G. Nelson, Janet Nguyen, Aidan A. Owens, Joshua D. Owens, Jacy K. Pigg, Attison E. Saylor, Kristiaan K. Scalf, Josephine M. Schnetzler, Wyatt J. Sego, Alexis N. Shaw, Abigail M. Spencer, Callie M. Spencer, Taylor R. Tinsman, Jason B. Trobaugh, Alissa A. Turner, Jolina M. Tutor, Daniel E. Vollmar, Jaiden W. Walters, Dylan R. Watts, Kayleigh E. White, River T. Williams, Abigail R. Wittmer, Jordon D. Yocum.

3.0-3.499: Chloe J. Bartlett, Vanessa B. Coker, Celesta M. Cook, Erica N. Dailey, Haleigh R. Davis, John R. Davis, McKenzi J. Davis, Austin J. Dornberger, Sierra L. Edgar, Madeline M. Freeman, Joseph C. Geariety, Norah J. Gray, Chloe M. Haley, Kylei A. Kell, Jackson A. Kent, Jayson M. Kuzniar, Kathryn L. Lockhart, Ayden T. Mench, Drake B. Miller, Emily A. Mitchell, Dakota S. Nichols, Joseph D. Norton, Zoe Nowak, Kaden J. Otto, Landon R. Powers, Elleanor K. Robinson, Heavenly B. Shake, William J. Shryock-Omer, Jade A. Siglar, Lucas G. Smith, Molly J. Sollo, Theresa A. Sutter, Gabriel M. Vazquez, Ian M. Walker, Ryleigh N. Watson. 

Eighth Grade 

4.0: Alfred L. Adami, Isabella J. Alig, Connor C. Beaty, Trista N. Buskirk, Hailie E. Clark, Rylee C. Demott, Abbigale A. DeRenzy, Jocelyn N. Diers, Ella J. Dixon, Ellie K. Downing, Lexus L. Ellsworth, Jaydon T. Fleisch, Trinity M. Friedrich, Joseph T. Furgerson, Jahni A. Harn, Eric T. Hedden, Morgan S. Johnson, Saige A. Kenser, Jocee S. Miller, Anna K. OBrien, Emma D. Orwig, Addison D. Palmer, Addison L. Postin, Kaitlin R. Smith, Alexis N. Steck, Hannah G. Steck, Ella K. Wheeler, Connor J. Willcoxen.

3.5-3.999: Jasmine L. Abbott, Cynthia R. Adams, Hanna E. Anderson-Davis, Christian D. Becker, Gavin Beeney, Melanie K. Behymer, Jacob M. Breese, Xander G. Breweur, Ashayla K. Brown, Lauren I. Brown, Jackson C. Churchill, Lyndsey S. Conway, Blake M. Cullen, Devlin A. Dennis, Jersey R. Dilts, Kaitlyn M. Driskell, Alexis N. Empey, William L. Eskridge, Makenzie R. Ewalt, Lucas J. Fontana, Joshua D. Fuller, Emma Green, Ashley D. Groves, Ashton M. Hand, Jennifer F. Hernandez, Ashlie K. Herrin, Colton D. Hess, Ethan J. Hill, Samuel C. Hopping, Isaac C. Keck, Brennen A. Lawson, Emy J. Leffler, Adrianne T. Mahr, Lily L. Martin, Jake M. Miller, Joseph M. Murphy, Liam T. Murphy, Chloe J. Nelson, Nicholas T. Oldfield, Madyson J. Passmore, Turner W. Plumer, Alexa M. Reavley, Elli P. Reed, Trace T. Rhodes, Isabella D. Rivero, McKenzie J. Shores, Blake J. Siglar, Brady I. Smith, Makenna M. Smith, Trinity J. Smith, Cannon J. Sprout, Weston E. Swise, Tyler J. Tarvin, Chelsea L. Taylor, Kaytlynn A. Taylor, Riley J. Torrison, Esmeralda Uribe, Ryun H. Wallace, Ashlyn C. Ward, Audrey J. Ward, Kelsey M. Watson, Brionnah D. Williamson, Chase M. Williamson, Darren L. Woods, Ashlyn R. Zedric.

3.0-3.499: Mason D. Barrett, Alyssa R. Bender, Dillon Booth, Dalton J. Brooks, Kasey N. Connour, Trae M. Cox, Gavin L. Eddy, Caleb A. Ellis, Jack K. Gilmore, Miles X. Hinderliter, Allegra Hobbs, Arriana M. Hoffman, Madeline L. Hough, Luke A. Kaufmann, Alexis M. Knowles, Andrew P. Krus, Michael J. Lindy III, Dylan A. Martin, Mya F. Matusik, Michael K. McCarthy Jr, Michael P. Moffitt, Zachary A. Money, Aaron M. Olson, Elijah A. Perkins, Tanner Z. Putman, Sierra A. Rawson, Alberto Rebollo, Sierra N. Richards, LeeAnna L. Riddle, Jarrett D. Schneider, Alexander C. Sivertsen, Joel M. Skiles, Matthew Steck, Ayden R. Weis, Caden J. Williams, Elijah C. Williams.

 

Final Honor Roll

Fifth Grade 

4.0: Keegan N. Blakesley, Mia J. Bowers, Brody M. Braden, Brooklyn C. Dennis, Natalie G. Downing, Louis W. Fournier, Drake J. Haffner, Duncan B. Harn, Miles R. Hoops, Ella R. Hootman, Alyssa B. Jones, Abigail J. McCartney, Nila N. Noe, Ella G. Renick, Sydney E. Sager, Brynn E. Shissler, Morgan M. Wagner, Allison M. Wheeler, Lane C. Wheelwright.

3.5-3.999: Paige Anderson, Zachary D. Bailey-Spencer, William J. Baker, Connor M. Ball, Gauge T. Barker, Noah G. Bates, Avery N. Bender, Joshua Buczko, Noah J. Buhl, Maggie J. Bump, Dalanie N. Cain, Jasmine D. Clore, Alyssa D. Corsaw, Saige G. Cox, Ella K. Demler, Savanna F. Eddy, Cody R. Evans, Danica E. Geeseman, Logan J. Graham, Kaylee M. Grebner, Ashley N. Griffith, Alizabeth Hankins, Amelia G. Hardy, Ian J. Hart, Chloe Heath, Loren E. Hicok, Jack Jochums, Ezabella J. Johnson, Payten E. Kent, Jake A. Kuzniar, Tru M. Larson, Sydney R. Markello, Jadyn E. Martin, Kambell M. McDermet, Kymber L. McGill, Olivia L. McLouth, Clarissa P. Miller, Madison Miller, Geneva Mitchell, Reese C. Murphy, Logan D. Nichols, Gavin J. Noe, Isaac G. Olson, Amilia L. Oswald, Phoenix D. Peters, Demitri G. Picco, Avery J. Pigg, Jordan K. Porter, Aubrianna M. Putman, Olivia M. Randall, Sabrina B. Rawson, Corey L. Richardson, Armani M. Rogers, Laynah M. Rude, Karsen N. Scheerer, Garrett S. Sego, Brent M. Skiles, Kayden S. Smith, Kaylynn M. Smith, Kinnley G. Smith, Grayson A. Snider, Hannah Stancil, Natalie C. Stufflebeam, Avery A. Torrison, Carroll S. Urben, Keighley A. Watson, Dane M. Watts, Addysen M. Williams, Lucas J. Williams, Deontae T. Wilson, Ethan A. Wilson, Adam D. Woods.

3.0-3.499: Gabriel M. Barker, Emmalynne G. Barnes, Nicolas A. Bordwine, Katelyn L. Calhoun, Tori L. Calvin, Nathaniel W. Chears, Aaliyah E. Danz, Kole A. Dodd, Caden A. Earnst, Ariana N. Edgar, Lola R. Ford, Jameson P. Frame, Alaiyla J. Grant, Ethan H. Green, Alivia M. Harlos, Karli R. Hough, Colin H. Johnson, Wyatt Jones, Augustus W. Lidwell, Hayden A. Martin, MaKenna R. McGinnis, Marlee Miller, Jenaya R. Moore, Ian J. Oaks, Jacob W. Pierce, Melea J. Price, Isabell R. Romero, Ryan Rosich, Landyn S. Rumler, Andrew M. Siemon, Lilyana R. Smith, Natalie J. Smith, Derek C. Spiva, Maverick A. Starcevich, Keeleigh A. Timmons, Lillian M. Wubben, Logan J. Yerbic.

Sixth Grade 

4.0:  Hannah C. Crum, Veda A. Fuller, Jena E. Goforth, Emma S. Hamm, Jenna K. Hensley, Jovie R. Hutton, Lillian S. Kinne, Ian D. Kosier, Madison N. Long, Rachel L. Parry, Heaven-Leigh M. Scalf, Natalie C. Spiva, Rebecca A. Strode, Tyler N. Tucker, Emma J. VanMiddlesworth, Emmie B. Waller, Ava J. Wenger, Jack R. Wheelwright, Korbin M. Woerly, Austin L. Wright, Kyla R. Zedric.

3.5-3.999: Haylee K. Anderson, April M. Baker, Ava M. Barrera, Spencer W. Bartlett, Wyatt R. Calvert, Gracie Chisum, Brayden H. Coker, Jaydeah M. Culp, Lucas A. Davis, Dominic I. DeLong, Roe J. Denny, Skyler L. Drowns, Jace W. Emery, Andrew J. Eustice, Hailey A. Ford, Katelynn J. Franklin, Natalya R. Freifeld, Ella M. Goforth, Ean A. Hale, Seth A. Hallor, Nelson C. Hand, Thaiyla J. Harris, Ethan R. Harrison, Carter M. Hart, Maddox D. Helfrich, Cortny Hudson, Grant S. Kessler, Benjamin L. Krock, Olivia K. Krohn, Zachary R. Lingenfelter, Meadow C. Lowder, Brady A. Mayall, Danelle L. Nelson, Harmony A. Nidiffer, Samuel B. Parry, Carter T. Parsons, Ella C. Pigg, Makynna A. Plunk, Carleigh R. Putman, Kiera E. Raker, Baylee M. Reed, Drew A. Reeder, Emily R. Stambaugh, Abigail E. Stevens, Meghan K. Swise, Grace J. Wages, Garrick D. Wright, Emma B. Wuebbling.

3.0-3.499: Memphis O. Adkison-Berry, Ayden S. Anderson, Jackson H. Bond, Alissa J. Brancecum, Matthew W. Dunlap, Jakelynn M. Ellis, Hunter E. Grubb, Erin Halfaday-Heinz, Piper R. Hillman, Kelsey L. Kaufman, Justin W. Kinsel, Eva N. Knollman, Max D. Krus, Christian J. Lowe, Julia R. Matusik, Emily M. McGinnis, Daniel E. Murphy, Daphney E. Polz, Rylee D. Reed, Ana M. Simpson, Chase P. Slater, Carter A. Smith, Faith M. Stamm, Taylor N. Steck, Alex J. Weis, Ryan M. Yerbic, John B. Young.

Seventh Grade 

4.0: Ethan L. Blaine, Deacan M. Clardy, Jenna E. Dean, Kylie K. Fahnestock, Samuel J. Fournier, Josie G. Harn, Alivia J. Hootman, Karryl Lei U. Leander, Joshua D. Owens, Maya J. Phillips, Kelsie S. Reneau, Roxann R. Richardson, Laura E. Severt, Abigail M. Spencer, Daniel E. Vollmar, Sarah A. Wheeler, Kayleigh E. White.

3.5-3.999: Cale M. Barnhart, Emma M. Barrera, Isabella M. Bentzinger, Liam R. Blaine, Cy C. Carrithers, Logan J. Clardy, Braden L. Colbert, Anna E. Courtney, Erica N. Dailey, Hailey N. DeLong, Jailynn A. Dickerson, Eli B. Eberle, Tatum S. Featherly, Elisabeth A. Freeman, Lillian G. Gilles, Maggie L. Grebner, Isabelle K. Hardy, Riley M. Hinderhan, Trenton K. Hobby, Katherine Jett, Jayda L. Jones, Lauren N. Keets, Brooklyn L. Kimbrough, Kerigan A. Knowles, Jayson M. Kuzniar, Payton M. Leeds, Dalton R. Leezer, Alexandrah F. Lingenfelter, Shaylynn M. Locke, Kathryn L. Lockhart, Dominic M. Lomeli, Ryleigh M. Moser, Rylee M. Murphy, Cooper G. Nelson, Janet Nguyen, Aidan A. Owens, Jacy K. Pigg, Attison E. Saylor, Kristiaan K. Scalf, Josephine M. Schnetzler, Wyatt J. Sego, Alexis N. Shaw, Callie M. Spencer, Taylor R. Tinsman, Jason B. Trobaugh, Alissa A. Turner, Jolina M. Tutor, Gabriel M. Vazquez, Ian M. Walker, Jaiden W. Walters, Ryleigh N. Watson, Dylan R. Watts, River T. Williams, Abigail R. Wittmer, Jordon D. Yocum, Karlee E. Zumstein.

3.0-3.499: Logan D. Anderson, Chloe J. Bartlett, Abbie N. Bouc, Vanessa B. Coker, Celesta M. Cook, Ryker D. Cox, Max G. Danner, Haleigh R. Davis, John R. Davis, Austin J. Dornberger, Shea A. Dudek, Sierra L. Edgar, Drew W. Freeman, Madeline M. Freeman, Joseph C. Geariety, Jada L. Gray, Norah J. Gray, Chloe M. Haley, Jaidyn O. Hooker, Kylei A. Kell, Jackson A. Kent, Makyla E. Marvel, Emerson M. McClaskey, Ayden T. Mench, Drake B. Miller, Joseph D. Norton, Zoe Nowak,  Kaden J. Otto, Sophia K. Place, Lilli C. Price, Mason G. Rader, Elleanor K. Robinson, Heavenly B. Shake, Lucas G. Smith.

Eighth Grade 

4.0: Alfred L. Adami, Isabella J. Alig, Melanie K. Behymer, Trista N. Buskirk, Ellie K. Downing, Lexus L. Ellsworth, Jaydon T. Fleisch, Trinity M. Friedrich, Jahni A. Harn, Morgan S. Johnson, Saige A. Kenser, Emma D. Orwig, Addison D. Palmer, Turner W. Plumer, Addison L. Postin, Hannah G. Steck, Ella K. Wheeler, Connor J. Willcoxen, Chase M. Williamson.

3.5-3.999: Hanna E. Anderson-Davis, Connor C. Beaty, Jacob M. Breese, Xander G. Breweur, Ashayla K. Brown, Lauren I. Brown, Jackson C. Churchill, Hailie E. Clark, Kasey N. Connour, Lyndsey S. Conway, Blake M. Cullen, Rylee C. Demott, Devlin A. Dennis, Abbigale A. DeRenzy, Jocelyn N. Diers, Jersey R. Dilts, Ella J. Dixon, Kaitlyn M. Driskell, William L. Eskridge, Makenzie R. Ewalt, Lucas J. Fontana, Joshua D. Fuller, Joseph T. Furgerson, Ashley D. Groves, Ashton M. Hand, Eric T. Hedden, Jennifer F. Hernandez, Ashlie K. Herrin, Ethan J. Hill, Isaac C. Keck, Alexis M. Knowles, Brennen A. Lawson, Jocee S. Miller, Liam T. Murphy, Chloe J. Nelson, Anna K. OBrien, Nicholas T. Oldfield, Madyson J. Passmore, Alexa M. Reavley, Trace T. Rhodes, Isabella D. Rivero, McKenzie J. Shores, Kaitlin R. Smith, Makenna M. Smith, Alexis N. Steck, Tyler J. Tarvin, Chelsea L. Taylor, Kaytlynn A. Taylor, Esmeralda Uribe, Ashlyn C. Ward, Audrey J. Ward, Brionnah D. Williamson, Darren L. Woods, Ashlyn R. Zedric.

3.0-3.499: Jasmine L. Abbott, Cynthia R. Adams, Mason D. Barrett, Christian D. Becker, Alyssa R. Bender, Alicia M. Bruketta, Alexis N. Empey, Jack K. Gilmore, Emma Green, Allegra Hobbs, Samuel C. Hopping, Madeline L. Hough, Andrew P. Krus, Emy J. Leffler, Michael J. Lindy III, Adrianne T. Mahr, Lily L. Martin, Mya F. Matusik, Michael K. McCarthy Jr, Jake M. Miller, Michael P. Moffitt, Zachary A. Money, Joseph M. Murphy, Aaron M. Olson, Elijah A. Perkins, Tanner Z. Putman, Alberto Rebollo, Adrik K. Redmond, Elli P. Reed, Sierra N. Richards, Blake J. Siglar, Alexander C. Sivertsen, Joel M. Skiles, Brady I. Smith, Cannon J. Sprout, Matthew Steck, Weston E. Swise, Riley J. Torrison, Ryun H. Wallace, Kelsey M. Watson, Caden J. Williams, Elijah C. Williams.